מסלולים , מידע ,הרשמה לתחריות גולף

הגולף כאימון כושר לכל דבר

הגולף כאימון כושר לכל דבר


יש החושבים כי משחק גולף לבדו  כספורט יכול להיות איך נגיד זאת בעדינות קצת עם  זמן משעמם.

רובם חושבים שזו משחק של סוליסטים אשר נוהגים רב הזמן להתבודד הדבר נכון רק בחלקו.

את\ה, זה שקורא\ת עכשיו את המאמר לא הראשונ\ה שתוהה בקול רם מדוע מישהו ירצה  לשחק או לצפות גולף.

הרי מדובר בספורט שאפשר לסכם בפשטות: מקל, כדור, חור, ושום יריב. במקומו  כביכול יש שדה.  אפשר לחשוב שמדבור במשחק פשוט אבל בכל זאת כדי לשלוט בו דרושות מיומנויות רבות, כגון שרירי ליבה חזקים,ריכוז ואף ניתן  להגיד בדומה לבילארד הבנה של מתמטיקה מורכבת.

אימון אישי בגולף- ספורט לכל דבר.

אז נכון שבניגוד  לתחומי ספורט אחרים  בהם  דופק המטרה של המשמתתפים עולם על שמונים אחוז מה- HMR   והאדרנלין הוא זה ששולט במשחק.

בגולף קצב הלב הוא לא גבוה במיוחד אך עם זאת  ישנם מרכיבים רבים של ספורט אותו הוא משקף.

  1. שררי הליבה , הידועים בשמם שרירי הcore . שרירים אלה הם השרירים המייצבים שלנו. הם אחריים על איזון נכון במשקל הגוף, מנח תקין של הגוף ובפרט בשרירים התומכים בעמוד השידרה.
  2. שירירי בטן  חזקים. שרירי הבטן  עובדים קשה על מנת ליצב את הגוף בזמן התנופה, דבר שבסופו של יום יוביל לצימצום עקפים כיוון שאנו מגדילים את מסת השריר באזור.
  3. כוח מתפרץ, explosive-strength  מושג זה מוכר בעיקר בענפים כמו הרמות משקולות  אולמפיות ומדבר על היכולת  של השריר להפעיל כמות מרבית של כוח בתנועה פתאומית בודדת.

לכן בגולף  על- מנת לחבוט בכדור בחוזקה הרצויה על השחקן לעבוד קשה על מרכיב  הכוח המתפץ של השריר. כלומר עבודה חוזרת על תנועה שבה קצב פיתוח הכוח  יהיה קרוב למרבי – קרוב לתשעים אחוז מהיכול של השריר במכה אחת.

  1. גמישות. על השחקן להיות בעל  מפרקים ושרירים גמישם וארוכים דיה, על מנת להכות את הטווחי תנוע שהוא הוא רוצה בחור אחד. ירידה במרכיב גופני זה תרגום לירדיה משמעותית בסף הגירוי של השריר ובתגובות העצביות.
  2. סיבולת ארובית או או סבולת קרדיו-וסקולרית הכרחית לכל ספורטי מקצועי, בכל ענף שלא יהיה.

רב רובנו  ניסו לפחות פעם אחת לשחק "מיני גולף". אך בניגוד למשחק חברתי זה , גולף מקצועי  מהווה ספורט לא רק גופני אלא גם אתגר  מנטלי שכלי.  הוא דורש חודשים של אימונים המלווים עם מאמן כושר אישי, שמבין על בוריו את תורת האימון וידע להקנות למתאמן כלים פסיכולגים שונים במקביל.

  שכן רק אם מאמן כושר אישי ניתן להגיע לתוצאות שאנו חפצים כמתאמנים.  הן אם מדובר  בבניה של מרכבי הכושר הגופני או  בתחום שנושק  לתחום האישיותי. כל אדם בין אם הוא מתאמן פרטי חובבני ובין אם הואמתאמן מקצועי. כולם צרכים  תמיכה מאדם מוסמך שיעבוד איתם על ארבעת המרכיבים של הכושר הגופני.

בסופו של יום איפה שלא תיהיה על מגרש הכדור-סל או על מגרש הגולף התחרות לפני הכל היא מול עצמך.

יש כאלו שטיול באוויר הפתוח עבורם הוא צעידה לאורך קו החוף בים כששקיעה אדומה יורדת אל המים ויש כאלו שדווקא טיולים מאורגנים במקומות אקזוטיים בחו"ל או טיולים מאורגנים ברחבי הארץ הם כוס התה שלהם, ויש את אלו המוזכרים מטה שצרור של מקלות ארוכים ומשונים, תיק פלסטיק גדול אחד, רכב קטנטן ואיטי יחסית וכמובן כדור אחד לבן ומבריק הם, הם עבורם האוויר הפתוח, הטיולים והים גם יחד. זה מה שהם אוהבים ורוצים לעשות בשעות הפנאי ואיש לא ישנה את דעתם.

 הריכוז העמוק בכדור הפלסטיק הלבן, הטיית הגוף ואז החבטה המדויקת שבסופה מבט ארוך העוקב אחר מסעו של הכדור אל עבר חור עלום ברחבי הדשא הירוק העצום שבקו האופק. גולף זה שם המשחק. עבור אנשים רבים מדובר במשחק משונה ולא ברור ואפילו נחטא ונכנה אותו במילה עדינה, משעמם, עבור אחרים זהו זמן האיכות המהנה ביותר, רגעי אושר נדירים ומשחק גאוני לא פחות המשלב את כל מה שרק אפשר מבחינתם לבקש, ספורט, דיוק, חברה טובה, תחרותיות מידתית ואוויר צלול.

 גולף על אף לכאורה פשטותו נחשב למשחק הדורש מיומנות ותרגול רב. שחקני הגולף אינם רבים והתחושה היא שהם שייכים למעין מועדון סגור ואקסקלוסיבי, "זר לא יבין זאת" אמר פעם שחקן גולף על אופיו של המשחק ועל ההנאה המופקת ממנו ולנו נותר רק לדמיין.

 על שחקני הגולף נמנים אנשים שונים המגיעים מתחומים רבים ומגוונים. רובם מגיעים מתחום המקצועות החופשיים, אכן דבק בגולף שמץ של סנוביות ותדמית של משחק אליטה המפגיש את האורתופד המומחה, עורך דין דיני עבודה ורואה החשבון הבכיר יחד למשחק ידידותי, אך זה לא באמת מדויק. כאמור ישנם שחקנים המגיעים מכל התחומים, גם שכירים, גם עצמאים, בעלי הון גדול או קטן יותר. רובם פשוט נקלעו אל המשחק הזה. התחילו לשחק מכל סיבה שהיא, פגישת עבודה, מקריות או כל סיטואציה אחרת ומצאו את עצמם מתאהבים קשות ומכורים למשחק הגולף וכמו בתוכניות קומדיה רבות יושב עורך דין דיני עבודה בבית המשפט, או רואה החשבון במשרדו ורק מפנטזים על היום הפנוי או על הבוקר שיגנבו כדי לצאת אל כרי הדשא הירוקים.

 בארץ ישנם שני מועדוני גולף, אחד בקיסריה ואחד בגעש. מגרשי הגולף בקיסריה נחשבים לוותיקים יותר ובמשך שנים רבות זכו גם למעמד של מונופול מכיוון שהיו המגרשים היחידים הפעילים בארץ. מועדון מגרשי הגולף בגעש הם חדשים יחסית ופועלים מזה עשר שנים בלבד. שניהם ממוקמים קרוב לשכונות יוקרה ובסמוך לאזור מגורים של אוכלוסייה מרקע סוציו אקונומי גבוההבעלי דירות יוקרה בהרצליה וצפון ת"א. בשני המועדונים מסלולים מקצועיים ולא מקצועיים ושניהם נהנים מתשתית טובה, אוויר צלול, מזג אוויר נפלא רוב ימות השנה ובריזה נהדרת המגיעה מחוף הים הסמוך.


מרחבי הרשת: סיבים אופטיים – הצטרפו לשירות האינטרנט בסיבים אופטיים מבית yes